Zpět na zápisky z firmy

Soutěž pro školy: upcykluj s NEVOU

Spolupráce se školami vnímáme jako důležitou součást odpovědnosti vůči našemu regionu. Podporujeme jejich rozvoj, sportovní aktivity nebo přispíváme na konkrétní akce. Ideální však je, když má spolupráce přínos pro obě strany. To se nám podařilo nyní, když se do námi vyhlášené veřejné soutěže přihlásili studenti ze Střední školy módy a designu.

Ti měli za úkol vytvořit návrhy výrobků, které je možné vyrobit ze zbytků našich screenových látek. Sami sice vyrábíme tašky a prostírání, nápadů však není nikdy dost. Všichni účastníci soutěže se tak zašli podívat k nám do výroby a showroomu, kde se mohli doptat na všechny potřebné informace.

V prvním kole jsme od soutěžících dostali přes 30 skic s návrhy, do druhého kola jsme jich vybrali celkem 12 a výherce ocenili. Všechny nápady byly zajímavé a často nás mile překvapil nový pohled na materiály, se kterými běžně pracujeme. Ve druhém kole mají studenti celé prázdniny na to, aby svoje nápady realizovali a vytvořili vzorky, ze kterých na konci srpna vybereme vítěze. Mrkněte, jaké nápady se u nás sešly.

28. 8. 2023
Ze života firmy