Zpět na zápisky z firmy

NEVA RUN: běžecký závod pro dobrou věc

Jedním z cílů NEVY v oblasti společenské odpovědnosti je pomáhat, rozvíjet a podporovat místní region a zároveň pomáhat potřebným. A tak jsme uspořádali NEVA RUN – spojili jsme zdravé s užitečným a sportovní dopoledne si náležitě užili.

Celkově se nás sešlo okolo 25 sportovních nadšenců. Závod vedl kolem Plumlovské přehrady, trasa byla značena modro-bílými fáborky a měřila necelých 6 km.

Odložený start kvůli nepříznivému počasí nijak neovlivnil výkony závodníků – celkově se závodu zúčastnilo 12 nadšených běžců a někteří z nich si běželi pro svůj splněný „osobák“.

„Moc jsem si přála, abychom vyrazili všichni ve stejný čas navzdory nepřízni počasí, protože adrenalin je to, co na běžeckých závodech miluju nejvíc. V momentě startovního „výstřelu“ se vám zvedne tep, běžíte rychleji než v normálním tréninku a dostanete ze sebe co nejvíc. V závěru jste překvapeni ze svého výkonu. Bylo to boží! Zaběhli jsme pro dobrou věc a navíc si i zazávodili a udělali něco pro svá těla“, říká Terka Králová, spoluorganizátorka závodu.

Výkony všech běžců byli obdivuhodné. Celkově jsme vybrali 4100 Kč pro Dětský domov v Plumlově a 2400 Kč pro útulek Voříšek v Čechách pod Kosířem. Vybrané peníze firma zdvojnásobila a poslala na účty vybraných institucí v celkové výši 5000 Kč a 9000 Kč.

Po závodě jsme si díky příspěvku firmy mohli také dát každý něco dobrého k jídlu a pití za odměnu. Tímto děkujeme Kempu ŽRALOK v Plumlově za příznivé zázemí a poskytnutí prostor pro závod.

11. 9. 2023
Pomáháme