Zpět na zápisky z firmy

Mikulášská akce

K adventnímu času neodmyslitelně patří chození Mikuláše, čerta a anděla za dětmi a rozdávání nadílek v podobě různých sladkostí. V NEVĚ máme toto období rádi a připravujeme tak pro rodiče a jejich děti malé mikulášské překvapení v podobě sobotního odpoledne. Letos proběhlo 2. prosince a doprovázela ho opravdu neobvykle velká sněhová nadílka.

Na děti a jejich rodiče čekaly výtvarné a tvořivé dílničky. Vyrobili si papírové vánoční ozdoby na stromeček, ze zbytků provázků si vyrobili malé panenky a ti šikovnější si odnesli i papírovou lucerničku. Pro nejmenší děti bylo nachystáno tvoření jednoduchých papírových svícínků. 

Voňavé perníčky různých tvarů lákaly k dozdobení bílou cukrovou polevou. A předvánoční atmosféru vyšperkoval vánoční stromeček, který si děti postupně svými ozdobami zdobily. 

Jakmile se setmělo, přišel mezi děti Mikuláš, čert i anděl. Za pěknou básničku nebo písničku pak dával dětem nadílku. A koho nadělování zmohlo, mohl si na chvíli odpočinout v našem malém improvizovaném kině. 

Rodiče si pak mohli na chvíli sednout a u dobré kávy či čaje ochutnat občerstvení, které si sami přinesli. Mikulášská se prostě povedla, přinesla chvíli klidu a pohody do adventního času. Děkujeme všem pomocníkům a už se těšíme na příští rok!

12. 12. 2023
Ze života firmy